חיפוש

צילומי משפחה

עודכן: 26 בפבר׳


במהלך החיים נחווה אירועים משמחים שיעוררו בנו צורך לתעד אותם בשביל 'לנצור את הרגע'. יחד עם זאת, גם במקרים בהם איננו מציינים אירוע זה או אחר, נשמח לרכז את האהובים והיקרים לנו, על מנת לספק מזכרת אותה לא נשכח במשך שנים ארוכות. ברוב המקרים תהיה זו המשפחה שלנו עמה נעדיף לקיים את אותו תיעוד מיוחד. צילומי משפחה יכולים להתבצע במספר רב של אופנים בשל כמות המשתתפים המשתנה, במיקום בו הצילום יתבצע, וכמובן במה שנרצה להשיג בדמות אותן תמונות ייחודיות... לפיכך צילומי משפחה נחשבים לדבר שכיח מאוד וכמעט כל מי שרוצה – יכול לקיימן בצורה פשוטה ונוחה, בעלויות משתלמות, לצד בעלי מקצוע מקצועיים.

צילומי משפחה בטבע
צילומי משפחה

מהם הדברים המומלצים להכיר בטרם נקיים צילומי משפחה ?

לרוב, אחד מבני המשפחה יהיה זה שיחליט ויהווה הגורם המקשר בין המשתתפים לבין הצלם או הצלמת שאמורים לבצע את הדבר. לפיכך באחריותו יהיה לדעת מה מטרת הצילומים? לשם מה נועדו והאם קיים אירוע מיוחד עבורו? כמו כן, מה חשוב לנו (כמצטלמים) לקבל בסופו של אותו סשן-צילום, האם מימד או זווית מיוחדת? ועוד מספר שאלות מפתח נוספות. שאלות מהסוג הנ"ל ואחרות, נועדו בכדי למקד את היום הזה כך שנקבל תוצר סופי מושלם אשר מילא את הצורך של המשפחה המצטלמת. צילומי משפחה שייתקיימו לצד הגדרה ברורה וממוקדת של המטרה במאורע – ייעטפו בתפאורה מותאמת ונכונה, כזו לה ציפתה המשפחה כשהגיעה לאתר הצילום. לדוגמה, אם נקבע מבעוד מועד כי כמות המשתתפים מונה כ-30 אנשים, הדבר יהיה שונה מאשר באם יהיו רק 4 משתתפים והגורם המצלם יוכל לווסת את הרעיונות העומדים לרשותו בהתאמה. באם קבענו שנצטלם בשעות בין ערביים, הרי שהמצולמים יחוייבו להימצא באתר הצילום בשעות ספציפיות על מנת להצליח בכך.

כפי שניתן להבין מהנ"ל, הפרמטרים העוטפים את שעות הצילום רבים ומשתנים בהתאמה. בנקודה זו חשוב להדגיש כי גם העלויות יתמוחרו בהתאם לרצונות שלנו כלקוחות.

צילומי משפחה, (כמו בכל סגנון צילום אחר), יחוייבו בהתאם לדרישות שהונחו טרם היום המיוחל. הדגשים שנמנו קודם לכן ירכיבו את המשוואה הסופית בדרך לעלות שתיקבע ע"י הסטודיו לצילום המשפחתי. חשוב להדגיש כי במהלך האירוע יכולים לצוץ דברים אשר לא נסגרו מראש, כך שהעלות עלולה להשתנות לכאן או לכאן. לדוגמה, אם מספר המשתתפים גדל ברגע האחרון, באם מיקום הצילומים השתנה לפתע(עברנו מצילומים בסטודיו לצילומי המשפחה בטבע או בים), באם החלטנו להוסיף בוק (אלבום) לתמונות שיצולמו ועוד... לפיכך גם את זאת מומלץ לזכור ולהכיר בכדי שלא תהיינה הפתעות. מאידך, מובן כי צילומי משפחה הכוללים מספר אנשים הם פתח לשינויים של הרגע האחרון וגם לכך מוטב להיערך מראש.

לסיכומו של דבר, צילומי משפחה הינם דרך נהדרת לייצר זכרונות טובים, שעשויים בצורה איכותית ובלתי מתפשרת. מציאת הגורם המקצועי שיצלם את המשפחה האהובה והיקרה לנו, אמנם יכולה לקחת מעט זמן – אך זה יהיה שווה את התהליך. תזכורות אלו הן אמצעי מושלם לנצור את הרגעים השמחים יחד עם האנשים שהכי קרובים לנו - ועל כך אין עוררין...14 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול