חיפוש

צילומי סמאש קייק

עודכן: 26 בפבר׳

עולם הצילום הינו בעל שינויים ותמורות, ולכן כיום נוכל למצוא מספר טרנדים חדשים ומעניינים שנכנסו לעדשת המצלמה. כל הורה טרי וודאי מכיר את ההרגשה בה הילד או הילדה החדשים מסבים לו אושר כה רב עד אשר יתעד כמעט כל מאורע שאותו תינוק הרגע ביצע. בטח כאשר מדובר על היומולדת הראשון... צילומי סמאש קייק באים בדיוק לשם כך. המונח צילומי סמאש קייק מתאר טרנד נוסף בתחום צילומי אירועים ובא לתאר באנגלית cake smash, כלומר- תינוק חמוד ושובב ש"הורס את עוגת היומולדת שלו". המטרה בצילומים אלו למעשה היא לתת לילד/ה להשתובב, לשחק עם האביזרים הניתנים לו במהלך הצילומים ובהם העוגה עצמה, כך שיוכל להתלכלך כפי שהוא רוצה ובו בעת הצילומים יתבצעו וינציחו רגעים מושלמים, כל זאת על רקע תפאורה משתנה ומתאימה.

צילומי סמאש קייק ועוגה
צילומי סמאש קייק ועוגה

מתי הזמן הנכון ביותר לבצע סמאש קייק?

הצילומים לרוב יבוצעו בסמוך או ביום ההולדת הראשון של התינוק. הסיבה לכך כי בגיל זה הילד עדיין מתנסה בפעילויות שונות ללא יכולת שיפוט ואם נביא אליו עוגה או כל דבר שהוא יכול להרוס, הדבר אכן יקרה בסבירות גבוהה. כמו כן המטרה לרוב היא "לתפוס" את אירוע זה ולקיים מאורע בלתי נשכח עבור המשפחה המתרגשת. מובן כי ישנם כמה דברים שמוטב שיהיו קיימים בטרם נחפש אחר צילומי סמאש קייק לילדים שלנו. הדבר הראשון החשוב הינו היכולת של הילד לשבת בעצמו. נושא זה חשוב מאוד במהלך צילומי סמאש קייק שכן אנו מנסים להביא את הילד למצב שהוא פשוט עושה "מה שבא לו" אך מצד שני יוכל לבצע בקשות מהוריו כמו לשבת, להסתכל למצלמה, לחייך כשמצחיקים אותו וכדומה.

באם גם אנו נרצה לחוות אירוע שכזה נוכל לאתר צילומי סמאש קייק במחיר שאנו רוצים, ולהבין את טווח המחירים המשתנה בין בעל מקצוע זה לאחר. חשוב לציין כי העלויות השונות של צילומי סמאש קייק בנים/בנות נע על פי אזור הצילומים(צילומי סמאש קייק בטבע או בסטודיו?), שנות הניסיון ואיכות הסטודיו המצלם, כמות התמונות, סוג התפאורה ועוד. לפיכך מוטב תמיד לחפש אחר מספר גורמים כדי לקבל מסקנה ברורה יותר עם מי נכון לנו לבצע את יום הצילומים המיוחד.

נקודה נוספת שחשוב להזכיר בנוגע לקיום צילום סמאש קייק, הינה בדבר היכולת של התינוק לשתף פעולה. כלומר, מעבר ליכולות פיזיות של ישיבה, חיוכים וקריאה למשמע שמו, בשלב זה אנו ההורים כבר די מכירים את התינוק שלנו ויכולים לדעת האם הוא ישתף פעולה מול מצלמה? האם אנשים זרים שזה עתה פגש יהוו מכשול לצילום שלו עצמו? לפיכך עלינו לשאול מספר שאלות בטרם נקיים את צילומי הקייק סמאש עצמם.

לסיכום, צילומי סמאש קייק נחשבים לשם דבר וקטגוריה בפני עצמה כיום. היכולת שלנו למצוא את הזמן הנכון עבור התינוק שלנו, להנציח רגעים בלתי נשכחים עם החיוך המתוק הרצון לגלות ולהבין את הסביבה וכל זאת דרך השתקפות של עדשת המצלמה – יתגבש לידי מזכרת מופלאה ונהדרת למשך שנים רבות קדימה.


64 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול